Ogłoszenia 10.12.2023 r.

1. W tym tygodniu, w środę, dzieci i ministranci po roratach otrzymali paczki z okazji św. Mikołaja. W sumie zostało rozdanych blisko 30 paczek. Dziękuję tym rodzicom, którzy przynieśli słodycze lub finansowo i w ten sposób pomogli w ich przygotowaniu.
2. Dzisiaj II niedziela Adwentu. Podczas mszy św. o 11.30 dzieci komunijne otrzymają medaliki. Dzisiaj też przy wyjściu z kościoła zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
3. Dzisiaj w Raszowej poświęcenie kapliczki NMP Niepokalanie Poczętej, patronki tamtejszego kościoła o godz. 13.00. Poświęcenia dokona ks. Inspektor naszej prowincji salezjańskiej ks. Bartłomiej Polański. To już trzecia kapliczka poświęcona Maryi Niepokalanej, która powstała na terenie naszej parafii w ostatnich dwóch latach. Do tego należy dodać oficjalne nadanie nazwy skwerowi przy ul. Odzyskanej, gdzie znajduje się figura Maryi: Skwer Najświętszej Maryi Panny. Są już gotowe tablice z napisem: Rondo im. ks. Kazimierza Pietrygi, które władze Gminy obiecały w najbliższym czasie umieścić przy wyjeździe na Miłoradzice.
4. Rozpoczęły się roraty, które gromadzą sporą liczbę dzieci i młodzieży. Przypominam, że roraty są od poniedziałku do piątku włącznie o godz. 17.00.
5. W sobotę, 16 grudnia, początek nowenny do Bożego Narodzenia.
6. Rozpoczęło się już roznoszenie opłatków po domach. Pragnę już teraz podziękować tym, którzy się tego podjęli. Dziękuję pani Genowefie Lefek i pani Smalcowej, pani Elżbiecie i pani Marii Korczak. Dziękuję za złożone przy tej okazji ofiary.
7. Ponawiam swoją prośbę o ofiary na pokrycie kosztów wymiany okien w salce katechetycznej oraz na ogrzewanie kościoła. W tym tygodniu udało się zamontować daszek nad awaryjnym wejściem do naszego kościoła znajdujące się w wierzy. Daszek będzie chronił nowe drzwi przed deszczem i przed wdzieraniem się wody do środka, co się już zdarzało.
8. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszego parafianina Ryszarda Kunickiego. Pomódlmy się w jego intencji. Wieczny odpoczynek…